Komili

Işıltılı Saçlara Kavuşmak İçin İpuçları

Sağlıklı ve ışıltılı saçların baş döndürücü etkisi yadsınamaz! Stilinizi tamamlayan en önemli aksesuarınız olan saçlarınızın bakımını ihmal ettiğinizde dökülme, kepek, mat ve cansız bir görünüm ve daha pek çok sorunu deneyimlemeniz neredeyse kaçınılmazdır. Saçınıza ihtiyaç duyduğu bakımı sağlamak, sağlığını ve ışıltısını korumak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz?

1. Saçınıza zarar verecek işlemlerden kaçının

Saç boyaları, perma gibi işlemler ve saçın rengini açmakta kullanılan kimyasallar saça zarar verir ve saçın nemini kaybetmesine sebep olur. Nemini kaybeden saç telleri kolaylıkla kırılır, mat ve sağlıksız bir görünüme sahip olur. Ayrıca boyama ve renk açma gibi işlemler kepek gibi saç derisi problemlerine ve dökülmeye sebep olabilir. Saçınızın sağlığını ve ışıltısını korumak için saça zarar verecek kimyasallardan, boyama, perma ve renk açma gibi işlemleri sık sık yaptırmaktan kaçının.

Saça yüksek sıcaklık kullanarak şekil vermek de saçın nemini ve canlılığını kaybetmesine sebep olur. Maşa, düzleştirici gibi yüksek sıcaklık ile saça şekil veren gereçleri sık kullanmamak, bigudi gibi alternatif yöntemleri tercih etmek saçınızın sağlığını ve ipeksi ışıltısını korumasına yardımcı olur.

2. Saçınızı yıkadığınız suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin

Isı saçın nemini kaybetmesine sebep olur. Nemini kaybeden saç ise sağlıksız ve mat görünür. Saçınızın nemini ve sağlıklı ışıltısını korumak için saçınızı yıkadığınız suyun çok sıcak olmamasına dikkat edin. 

Kimi saç bakım uzmanları saçı ılık hatta soğuk su ile yıkamanın saça parlaklık kazandırdığını savunmaktadır. Saçınıza hoş bir ışıltı kazandırmak için soğuk su ile durulamayı deneyebilirsiniz. 

3. Ağır kimyasallar içeren ürünler kullanmayın

Kimi saç bakım ürünlerinin içeriğinde saça şekil vermek, ıslak bir görünüm sağlamak, saçtaki formu ve hacmi korumak gibi amaçlarla ağır kimyasallar kullanılır. Bu ağır kimyasallar uzun vadede saçın ışıltısını kaybetmesine, daha çok dökülmesine, nemini yitirip kırılmasına, geç uzamasına ve ağırlaşarak sağlıksız bir görünüm kazanmasına sebep olabilir.

Saçınızın sağlığını korumak adına ağır kimyasallar içeren şekillendirici ürünlerden ve bakım ürünlerinden kaçının. Doğal ve temiz içerikli ürünleri kullanmaya özen gösterin.

4. Saç tipinize ve saçınızın ihtiyaçlarına uygun ürünleri tercih edin 

Her saç tipinin ihtiyacı farklıdır! Saçınıza en uygun bakımı ve temizliği sağlamak için saç tipinize uygun ürünleri tercih edin. Size en uygun saç bakım ürününü seçmek için saçınızın uzunluğu, yoğunluğu, saç tellerinizin yapısı gibi faktörlerin yanı sıra kepek, dökülme gibi sorunlar yaşayıp yaşamadığınızı da göz önünde bulundurmalısınız. Kuru saçlar için üretilmiş ürünler yağlı saçlarda hacimsiz, sağlıksız bir görünüme sebep olurken kepekli saçlar için üretilmiş ürünler kepek sorunu yaşamayan saçların doğal ışıltısını yitirmesine ve saç derisinin nem dengesinin bozulmasına sebep olur.

Saçlarınızın sağlıkla parlaması ve canlı bir görünüm kazanması için saç tipinizi doğru olarak tespit edip yalnızca saç tipinize uygun ürünleri tercih edin.

5. Doğal içerikli şampuan ve saç bakım ürünleri kullanın

Sağlıklı saçların sırrı, doğal içerikli şampuan ve saç bakın ürünlerinde! Saçlarınızı yıpratmadan temizlemek ve ihtiyaç duydukları günlük bakımı sağlamak için gücünü doğadan alan ürünleri tercih edin.

 

Loading…
Loading the web debug toolbar…
Attempt #